FAQ

Wszystkie przyszłe pary młode mają wiele pytań odnośnie pracy fotografa i fotografowania na ich ślubie. To zrozumiałe dlatego też przygotowałem tę stronę z pytaniami często zadawanymi podczas spotkań ze mną. Oczywiście na wszystkie odpowiedziałem myślę dość wyczerpującą co możecie sprawdzić poniżej. W razie pytań, których tu nie znajdziecie zapraszam do kontaktu.

 

1. Ilu fotografów pracuje podczas uroczystości?

Podczas uroczystości w kościele, na sali, plenerze poślubnym jak i sesji narzeczeńskiej jestem tylko ja. W pełni gotowy by wykonać moją pracę jak najlepiej. Zawsze jestem to ja i nie mam zwyczaju oddawania zleceń innemu fotografowi chyba, że zawrzemy to w umowie.

2. Na jakim terenie pracujesz?

Przeważnie jest to Dolny Śląsk. Ale dojazd w każde inne miejsce nie stanowi dla mnie problemu. Najczęściej pracuję w rejonie  Wrocławia, Legnicy, Lubania, Jeleniej Góry, Zgorzelca, Bolesławca, Wałbrzycha, Kłodzka. Moją bazą wypadową i miejscem zamieszkania jest Lubań.

3. Czy posiadasz uprawnienia do fotografowania w kościele?

Oczywiście posiadam uprawnienia z Diecezji Legnickiej.

4. Czy masz do polecenia jakiegoś filmowca/kamerzystę?

Tak współpracuję z kilkoma, których prace mi się bardzo podobają i chętnie ich Wam polecę 🙂

5. Czy wykonujesz fotografię grupową i pozowaną gości z parą młodą?

Tak. Zdjęcia te staram się wykonać podczas wesela.

6. Kiedy kończysz pracę w dniu uroczystości?

Mój czas pracy wybija o godz. 01.00 w nocy wraz z końcem oczepin. Jeśli będzie to przesunięcie czasowe do 0,5 godziny to nie pobieram żadnych opłat i nie jest to dla mnie problemem.

7. Kto wybiera końcowy materiał?

Materiał końcowy wybieram ja. Ze wszystkich zdjęć zrobionych podczas ślubu robię selekcję obrabiam i przekazuję to Wam. Wy natomiast wybieracie zdjęcia do fotoksiążki, którą składam ja.

8. Czy możemy otrzymać wszystkie zdjęcia?

Tak za dodatkową opłatą. Będą to zdjęcia nie poddane obróbce graficznej w mniejszej rozdzielczości, których nie można nigdzie publikować.